Reklama na stronie – lista reklamodawców

Korzystanie z sieci afiliacyjnych pozwala tym, którzy dysponują stroną internetową zarabianie na reklamach. Najczęściej firmy oferują banery lub interaktywne formularze (np. wyliczające wysokość raty kredytu). Dobrze dobrana reklama na stronie pozwala zarobić na publikowanej treści.

Wynagrodzenie otrzymujemy najczęściej w jednym z kilku modeli:

  • CPS (Cost Per Sale) – sprzedaż produktu (klient wszedł przez link i dokonał zakupu – najczęściej jakiś procent od wartości sprzedaży)
  • CPL (Cost Per Lead) – zdobycie klienta (zwykle będzie to konkretna kwota za rejestrację)
  • CPC (Cost Per Click) – kliknięcie w baner lub link
  • CPA (Cost Per Action) – akcja (klient wykonał jakieś z góry ustalone działania – zarejestrował się i przeszedł tutorial, albo umówił się na spotkanie)
  • COD (Cost On Delivery) – dostawa (klient zamówił i odebrał produkt wysyłany za pobraniem)
  • PPI (Pay Per Install) – zainstalowanie oprogramowania

Oczywiście modeli może być więcej. Czasami też występują modele mieszane. Więcej informacji znajduje się w aktualizowanym artykule o zarabianiu na stronie internetowej.

Uniwersalne

Reklamodawcy, których reklamy są na tyle uniwersalne, że pasują do większości serwisów.

Ceneo

Stan na dzień 31.03.2022r.

Ceneo to znana porównywarka cenowa działająca od 2005 roku. Od 2016 roku ich właścicielem są fundusze, które posiadają między innymi serwis Allegro (Grupę Allegro). Korzysta z niego kilkadziesiąt tysięcy firmy oferujących łącznie kilkadziesiąt milionów produktów. Produkty oferowane na Ceneo są dobrze widoczne w Google.

Narzędziami do promocji są banery o różnych wielkościach i linki. Sama reklama na stronie jest kodem java script, który łączy się z Ceneo każdorazowo przy odświeżeniu witryny, aby dobrać produkty najlepiej dopasowane do klienta. Promować możemy także konkretną akcję sezonową lub markową.

Aktualnie Ceneo udostępnia możliwość sprzedaży w modelu CPC (Cost Per Click) – zwykle otrzymujemy kilkadziesiąt groszy za kliknięcie w baner. Jest to zależne od kategorii i danej kampanii promocyjnej.

Za polecenie otrzymujemy 10% wartości sprzedaży partnera pod warunkiem, że ten wygeneruje minimum 50 przeklików.

Link do programu: Ceneo

Fiverr

Fiverr to działająca od 2010 roku witryna dla freelancerów. Od projektowania wizytówek, logo, tworzenie stron.. w często bardzo przystępnych cenach.

Do promocji portalu dostępne są banery o różnych wielkościach, skrypty (wyświetlające oferty lub wyszukiwarkę) i linki promujące różne usługi portalu (na przykład sprzedaż NFT).

Zarabiamy w modelu CPA (Cost Per Action), CPL (Cost Per Lead) czy Revenue Share

Link do programu: Fiver

Google AdSense

Stan na dzień 31.03.2022r.

Google to założone w 1998 roku przedsiębiorstwo, którego najbardziej znanym produktem jest wyszukiwarka internetowa. Oprócz tego firma posiada masę innych usług m.in. skrzynkę pocztową Gmail, Google Maps czy Google Earth.

Google AdSense udostępnia banery w różnej formie, które możemy umieścić na stronie w wybranym miejscu lub automatycznie przez autorski skrypt. Reklama na stronie może wyświetlać się także w miejscach ustalonych przez algorytm, którego celem jest takie dobranie miejsc, abyśmy zarobili jak najwięcej.

Zarabiamy w modelu CPC (Cost Per Click) i jest to zależne w dużej mierze od kategorii reklamy jaka zostanie nam wyświetlona oraz od danych trendów rynkowych. Wysokość stawki jest zależna między innymi od wylicytowanej przez reklamodawcy kwoty za reklamę i wynosi najczęściej od kilku do kilkudziesięciu groszy.

Link do programu: Google AdSense

MyLead

Stan na dzień 31.03.2022r.

MyLead to duża sieć afiliacyjna działająca od wielu lat. Wyróżniona w rankingach Gazeli Biznesu w 2021 roku i zdobywca 16 miejsca w Deloitte Technology Fast50 w 2020 roku. Prowadzi współpracę z wieloma markami, więc oferta reklamowa jest bardzo różnorodna.

Narzędzia sprzedażowe są zależne od firmy współpracującej – od tradycyjnych banerów po interaktuywne widżety czy nawet całe strony informacyjne.

Sprzedaż odbywa się w wielu modelach – CPS (Cost Per Sale), COD (Cost On Delivery), gdzie otrzymujemy prowizję za sprzedaż produktu lub odebranie przesyłki od klienta, CPL (Cost Per Lead) / CPA (Cost Per Action) – zyski za pozyskanie klienta lub wykonanie określonej akcji przez użytkownika (na przykład wypełnienie formularza i umówienie wizyty) oraz PPI (pay per install), czyli zysk za instalacje wybranej aplikacji. Prowizje są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilku złotych za zdobycie klienta, po nawet 50% za sprzedaż.

Za polecenie reklamodawcy otrzymujemy 5% jego zarobków.

Link do programu: MyLead

Suplementy

Serwisy oferujące sprzedaż różnego rodzaju suplementów.

Cash In Pills

Stan na dzień 04.04.2022r.

Cash In Pills to serwis firmy WOMM marketing LLC z siedzibą na Cyprze. Zajmuje się sprzedażą (jak sama nazwa wskazuje) suplementów na różne dolegliwości (preparaty na męskie dolegliwości, rozrost mięśni, odchudzanie, detoks, rzucanie palenia itp.)

Narzędziami do promocji są banery o różnych wielkościach, linki, skrypty oraz artykuły, które wcześniej trzeba nieco zmodyfikować (składają się z wielu bliźniaczych słów). Skrypty mogą być geotargetowane co oznacza, że będą się wyświetlać w wielu językach – w zależności od kraju użytkownika odwiedzającego stronę.

Zarabiamy w modelu CPS (Cost Per Sale) – w większości przypadków jest ro 30% od sprzedaży, choć dla niektórych produktów – 40%

Za polecenie otrzymujemy 5% wartości sprzedaży partnera.

Link do programu: Cash In Pills

Gry

Serwisy sprzedające gry.

FunHub

Stan na dzień 31.03.2022r.

FunHub jest serwisem firmy Playlink powstałym w 2012 roku. Oferuje dostęp do kilkudziesięciu gier online o bardzo zróżnicowanej tematyce – m.in. wojenne, ekonomiczne i modowe.

W ramach narzędzi promocyjnych otrzymujemy banery o różnych wielkościach w formie plików graficznych pod które podpinamy link. Dostępne są również kreacje w nieużywanym już formacie Flash.

reklama na stronie funhub
Przykładowy baner, który możemy umieścić na stronie

Głównym modelem sprzedaży są CPS (Cost Per Sale), gdzie otrzymujemy prowizję od zakupów w grze lub CPL (Cost Per Lead) – prowizję od rejestracji i przejścia na przykład samouczka (faktycznie taki model nazywa się CPA (Cost Per Action). Zyski są zróżnicowane. W kampaniach CPL otrzymujemy zwykle kilka złotych za każdego nowego gracza. W przypadku zakupów w grze są to prowizje sięgające 45%. Oczywiście zależy to od produktu.

Za polecenie reklamodawcy otrzymujemy 10 zł pod warunkiem, że ten wykona pięć akcji dochodowych.

Link do programu: FunHub

Hosting

Firmy oferujące hosting.

SeoHost

Stan na dzień 31.03.2022r.

SeoHost to firma hostingowa, którą wybrałem przy pisaniu kursu tworzenia strony internetowych na WordPress. Oferowała bardzo atrakcyjne warunki cenowe, a przy okazji okazało się, że ma również swój program partnerski.

Do promocji otrzymujemy tradycyjnie banery różnej wielkości oraz linki.

Model zarabiania to CPS (Cost Per Sale) – za sprzedaż dostajemy 25% prowizję, a za odnowienie 15%. Na dzień dzisiejszy program nie zawiera poziomów.

Link do programu: SeoHost

Książki

Księgarnie.

Złote Myśli

Stan na dzień 31.03.2022r.

Wydawnictwo Złote Myśli, powstałe w 2007 roku, zajmuje się sprzedażą książek elektronicznych (e-booków), książek tradycyjnych oraz audiobooków. Program VIP dla klienta pozwala na zakup abonamentu, dzięki któremu ten otrzyma 3-4 dowolne ebooki miesięcznie.

Narzędziami promocyjnymi są okładki książek (różne wielkości), linki do produktów oraz darmowe fragmenty z zawartym linkiem partnera. Reklama na stronie ma najczęściej formę grafiki z podpiętym linkiem.

Sprzedaż odbywa się w modelu CPS (Cost Per Sale), czyli zarabiamy po faktycznej sprzedaży. Prowizje kształtują się na poziomie 40%, ale po odliczeniu kosztów produkcji, które są różne w zależności od produktu co w skrajnych przypadkach obniża nasz zysk poniżej 10%. Kwoty prowizji za sprzedaż poszczególnych publikacji są dostępne w panelu.

Program partnerski zawiera dwa poziomy. Za polecenie otrzymujemy 10% zysków ze sprzedaży partnera.

Link do programu: Złote Myśli

WordPress

Produkty specyficzne dla WordPress-a np. wtyczki.

AdInserter

Stan na dzień 10.04.2022r.

AdInserter to bardzo fajna wtyczka do WordPress-a, która automatyzuje i organizuje reklamy na stronie internetowej. Jej darmowa wersja ma sporo możliwości i dla wielu będzie wystarczająca. Niemniej jeżeli chcemy więcej – musimy dopłacić. O wtyczce pisałem przy okazji artykułu o zarabianiu na stronie internetowej.

Do dyspozycji otrzymujemy banery o różnych wielkościach i linki.

Zarabiamy w modelu CPS (Cost per Sale), gdzie otrzymujemy prowizję na poziomie 20%. Program partnerski nie posiada poziomów.

Link do wtyczki: AdInserter

Elementor

Elementor to wtyczka / szablon do WordPress, która pozwala na budowę strony z klocków i tym samym łatwe dostosowanie layoutu witryny do własnych potrzeb.

Zarabiamy w modelu CPS (Cost per Sale), gdzie otrzymujemy prowizję za sprzedaż.

Link do wtyczki / szablonu: Elementor

elegant themes

elegant themes to strona oferująca atrakcyjne szablony graficzne oraz wtyczki do WordPress-a – subskrypcje, galerie, slidery itd. Użytkownik uiszcza jednorazową opłatę, dzięki której dostaje dostęp do narzędzi.

Do promocji dostajemy banery i linki.

Zarabiamy w modelu CPS (Cost per Sale). Prowizja wynosi całkiem sporo, bo 50%. Program partnerski nie posiada poziomów

Link do szablonów: elegant themes