Różne

Nowy rozdział

Maciej Włodarczak

Dawno temu zechciałem założyć blog, który byłby dla mnie polem do zrzucania myśli, zbiorem zdobywanej wiedzy i dzielenia się informacjami ze społecznością. Taki zamysł trwał do tego roku, w którym zmieniłem podejście i próbowałem na siłę zmonetyzować pracę tworząc unikatowe artykuły. Mimo setek poświęconych godzin nie udało się jednak przekonać google’a, by zwrócił uwagę na

Powrót bloga

Eskim

Minęła dekada od ostatnich wpisów na blogu.

Nowy Rok 2012

szampan

Witam wszystkich w Nowym Roku 2012. Roku dla wielu wizjonerów szczególnym, bo usianym gromem teorii dotyczących końca świata za sprawą nie istniejącej już cywilizacji Majów

Sztuka programowania

Wprowadzenie do programowania dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności ze sztuką. Pseudokod i nauka podstawowych pojęć.

Nadeszła zima

zima

Nadeszła zima, a wraz z nią w końcu śnieg, który utrzyma się być może dłużej niż dwa dni. Dzieciaki się cieszą, a kierowcy przeklinają.

Koniec Świata

apokalipsa

Teorii dotyczących końca świata (apokalipsy) było mnóstwo i co chwilę dochodzą nowe. W ostatnim czasie doszło jednak do kumulacji ze względu na nadchodzący rok 2012.

Historia piwa

piwo

Skąd się wzięło piwo, czyli historia warzenia złocistego trunku. Od Mezopotamii przez Babilionię, Egipt i Polskę. Poznaj przepis na sumeryjskie sikaru i starożytne egipske piwo.

Usuwanie plików z katalogów w Windows

wiersz poleceń

Jak usunąć pliki zagnieżdżone w folderach za pomocą konsoli „Wiersz poleceń”, dostępnej w systemie Windows. Jak korzystać z parametrów polecenia del?