Tworzenie muzyki z teledyskiem z wykorzystaniem AI
Jakiś czas temu przy okazji testowania narzędzi opartych na sztucznej inteligencji trafiłem na całkiem interesujący program do tworzenia muzyki. W tym artykule opiszę Wam proces powstawania kawałków razem z teledyskiem.
Muzyka
Kawałek powstał z wykorzystaniem Suno AI. Wbrew temu co podają jednak na stronie nie jest to takie proste. Stworzenie pełnej piosenki wymagało dziesiątek, jak nie setek prób. Program nie zawsze kontynuuje utwór w tym samym klimacie, ponadto czasami fałszuje. Sam tekst został w dużej mierze wygenerowany z wykorzystanie wspomnianego już Chat GPT, który dobrze sobie radzi z rymowaniem w języku angielskim (gorzej jest z językiem polskim). Sam program działa dobrze zarówno po angielsku jak i po polsku.
Jak już mamy słowa wybieramy tryb „Custom mode” i wklejamy fragment naszej piosenki. Suno wygeneruje maksymalnie 1:00-1:20 minutowy kawałek, więc tekst nie może być za długi.
Powstaną zawsze dwa utwory, które następnie przedłużamy wybierając „Continue From This Clip” przy wybranym utworze.
Jak już skończymy pracę wybieramy Get the Whole Song, a na końcu pobieramy utwór poprzez Download Audio.
Po zapisaniu utworu możemy go jeszcze pobrać drobnej obróbce w programie do obróbki dźwięku. Ja korzystałem przy tym z Adobe Audition.
Tworzenie teledysku
Początkowo próbowałem stworzyć teledysk z użyciem Pika, który pozwala na animowanie przygotowanych wcześniej obrazów. W ten sposób uzyskałem kilka fajnych efektów, wliczając to pierwsze i ostatnie 10 sekund powyższego filmu. Pika samodzielnie dodał animacje głowy robota ze zdjęcia. Niemniej bardzo trudno jest uzyskać taki efekt. Zdecydowana większość animacji była mocno rozmazana i miałem wrażanie, że często losowa. W każdym razie stworzenie pełnego teledysku w ten sposób było co najmniej trudne, więc skorzystałem z omawianego już inVideo.
Zobacz również: Tworzenie filmików na YouTube, Tik-Tok z wykorzystaniem AI
Strona internetowa
Na dopełnienie całego projektu postanowiłem też postawić stronę internetową pod adresem Electro Syndrome. Strona powstała z wykorzystaniem WordPress na darmowym szablonie MusicMantra by CozyThemes na serwerze od SeoHost.
Zobacz również: Własna strona w WordPress