Tworzenie Stron Internetowych w WordPress

UWAGA! Artykuł poniższy ma status „w budowie” co oznacza, że jest w trakcie pisania / weryfikowania.

Na wstępie tego artykułu dodam, że sama zajawka do niego i temat został stworzony przez AI. Tak, drogi czytelniku – czasy blogów pisane przez przeciętnych ludzi powoli mijają, ale o tym kiedy indziej.

Teraz skupmy się na temacie w którym stworzymy stronę zbliżoną do Światowe Wyprawy, Finansowa Wyspa lub po prostu do tego bloga (przynajmniej na dzień 08.04.2023).

Tematyka i tytuł bloga

Aktualnie przyda mi się blog wielotematyczny (muszę przenieść treść z dwóch stron), który posłuży mi (powiedzmy) do eksperymentów i linkowania różnych tematów na wybranych stronach. Mam wprawdzie fajny adres, ale nie chcę przedłużać domeny, więc muszę poszukać nowego.

Chat GPT z pomocą

Chat GPT to sztuczna inteligencja (AI) stworzone przez firmę Open AI.. zresztą – co ja się będę produkował – niech sam powie czym jest: „napisz coś o sobie – chcę umieścić informacje na swojej stronie czym jesteś”

Jestem ChatGPT, zaawansowany model języka oparty na architekturze GPT-4, stworzony przez OpenAI. Moja podstawowa funkcja polega na generowaniu tekstu i udzielaniu odpowiedzi na zadawane pytania. Wykorzystuję sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe, aby generować wysokiej jakości teksty i analizować treści wejściowe.

Moja wiedza opiera się na danych zgromadzonych do września 2021 roku, co pozwala mi udzielać informacji i wskazówek na różne tematy, takie jak nauka, technologia, sztuka, kultura, historia i wiele innych. Jako sztuczna inteligencja, jestem neutralny światopoglądowo i moim celem jest pomaganie użytkownikom, dostarczając informacji i wiedzy w sposób jasny i zrozumiały.

Na Twojej stronie internetowej mogę pełnić funkcję asystenta wirtualnego, pomagając odwiedzającym w nawigacji, odpowiadając na ich pytania i udzielając informacji na temat zawartości strony. Ponadto, jako zaawansowany model języka, mogę również tworzyć artykuły, opisy produktów, posty na bloga i inne treści tekstowe, które mogą wzbogacić Twoją stronę i przyciągnąć większą ilość czytelników.

Chat GPT 4

Chat GPT w praktyce

Choć korzystanie w 100% z AI do generowania treści niekoniecznie sprawdzi się w każdym miejscu (pomijając jakieś etyczne zagwozdki z tym związane) to bywa bardzo przydatny. Radzi sobie z zadaniami tekstowymi z matematyki, upraszcza nauki ścisłe tłumacząc na przykładach różne czasami bardzo skomplikowane rzeczy, uczy programować i zna kilkadziesiąt języków. O AI napiszę może w innym artykule prezentując jak działa (ten temat mnie fascynuje od 20 lat – tak, to nie jest nic nowego).

Chat GPT podał mi trochę pomysłów na domenę i w końcu zdecydowałem się na domenę międzynarodową OmniSubjectMatters.com. Po zakupie domeny międzynarodowej musimy to potwierdzić klikając w link. Nadmienię, że AI nie ma jeszcze dostępu do aktualnych danych (wbudowany chat w Bing ma), ale zwykle sporo jest dostępnych.

Tworzymy stronę

Podstawowe informacje (jak założyć stronę na hostingu znajdziesz w tym artykule Kurs tworzenia stron internetowych na WordPress. Pominę więc część związaną z instalacją samego CMS-a, a skupię się na pozostałych aspektach.