Webmaster

Dostęp do serwera przez FTP, FTPS, SCP, SFTP i SSH

laptop

Jak uzyskać dostęp do serwera na którym stoi nasza strona internetowa za pomocą darmowych programów WinSCP i putty? Krótki poradnik.

Szybkie ładowanie strony w WordPress

motorówka

Strony WordPress działają czasami powoli ze względu na dużą ilość ładowanych pluginów, czy też dużą ilość plików ze stylami i skryptami. Na szybkość wpływa również wielkość obrazków, które często stanowią najcięższy element strony.

Przekierowanie strony w WordPress

pryzmat

Jak obsłużyć stary – nieistniejący już adres na który kieruje link ze strony zewnętrznej (np. z wyszukiwarki Google)? Jak poprawnie obsłużyć zmieniający się adres do nowej pozycji w menu? Czym są błędy i kody przekierowań?

Reklamowanie strony w Internecie

reklama

O tym jak rozreklamować naszą stronę internetową i jak zdobyć nowych użytkowników i klientów z wykorzystaniem Google Ads, Google Maps i Google Merchant Center

Zarabianie na stronie internetowej

pieniądze

Reklamy na stronie firmowej, organizacji, bądź blogu. Czym jest plik ads.txt. Jak automatycznie dodać reklamy do strony opartej na WordPress.

Mapa strony

mapa

Mapa witryny informuje zewnętrzne serwisy (np. wyszukiwarki) o tym co znajduje się na naszej stronie. Warto ją dodać dlatego, że w ten sposób zwiększamy szansę na zindeksowanie wszystkich istotnych dla Nas podstron.

Kurs tworzenia wtyczek w PrestaShop

wtyczka

PrestaShop to popularny skrypt, który pozwala na szybkie postawienie sklepu internetowego. Dzięki dużej społeczności możemy go łatwo rozbudować o nowe funkcjonalności lub stworzyć własny moduł. Jeżeli znasz co najmniej PHP to w tym kursie dowiesz się jak zintegrować sklep z zewnętrznym źródłem danych.

Kurs tworzenia wtyczek w WordPress

wtyczka

Jeżeli korzystasz z WordPress-a i znasz podstawy PHP to czas byś zaczął tworzyć własne wtyczki. Stworzenie nawet zaawansowanego pluginu wbrew pozorom nie jest czymś bardzo trudnym, gdyż WordPress dysponuje naprawdę świetnym API. Poznaj podstawy. Od czegoś trzeba zacząć.

Kurs tworzenia stron internetowych na WordPress

maszyna do pisania

Jak niskim nakładem kosztów stworzyć profesjonalną stronę internetową opartą na CMS-ie Wordpress. Krok po korku dowiedz się czym jest oraz jak zakupić i i skonfigurować hosting razem z domeną i obsługą certyfikatu SSL. Skonfiguruj stronę, dodaj menu, artykuły i grafikę korzystając z darmowych zasobów.

eBiznes i smutna prawda o Internecie

myśl

Jak wybić się w Internecie i na czym zarabiać w sieci. Czym jest SEO? Czym są backlinki? Czy zawsze treść jest kluczowa?