Witaj na moim blogu

Eskim

W młodości moją pasją było programowanie i serwery. Naukę rozpocząłem w czasach kiedy Atari było luksusem, na rynku pojawiła się Amiga, którą wkrótce zastąpiły pierwsze domowe PC-ty. Jako młody dzieciak próba nauki Basica, później Turbo Pascala, dalej Delphi sprawiała mi niesamowitą radość. W międzyczasie złapałem bakcyla na Linux-a. Gdybym mógł to nawet toster by na nim działał. Jako nieśmiały chłopak niestety nie kontynuowałem swojej przygody z programowaniem w wieku dorosłym. Mimo kierunkowych studiów, trafiłem do logistyki, a później do handlu B2B, B2C. Prowadziłem też firmę handlową, a wcześniej fundację wraz ze znajomym ze studiów (ISP po WiFi). Pracowałem w sklepach, przy reklamacjach, aż w końcu trafiłem w miejsce w którym rozwijam swoją starą pasję. Obecnie zawodowo zajmuje się wszystkim tym czym zajmowałem się przez lata, ale naraz. Poza tym miałem etapy w których mocno zgłębiałem psychologię, grafikę 3D, tworzenie muzyki, fizykę, chemię, geometrię, akwarystykę, botanikę, a ostatnio – anatomię i sztukę. I to mniej więcej będzie tematyką bloga.

Strona ta powstała, aby pogrupować to czego się niegdyś nauczyłem lub aktualnie uczę. Te notatki mają się przydać mi, kiedy po latach będę chciał wrócić do jakiegoś zagadnienia. Liczę jednak, że przydadzą się i Tobie – drogi czytelniku, dlatego artykuły adresuję do Nas. Staram się pisać przejrzyście i unikać specjalistycznego języka, a nawet stosować spore uproszczenia tam gdzie nie jest to konieczne.

Jeżeli masz uwagi co do treści, chciałbyś rozszerzyć jakiś temat lub masz pomysł na tematykę to zapraszam do zostawiania wiadomości w komentarzach pod artykułem lub kontakt poprzez menu kontakt.

Pozdrawiam i zapraszam

Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *