Kategoria: Zasoby

Książki, audiobooki i prasa

Niegdyś tworzenie książek było formą sztuki. Za pięknie oprawione, kaligrafowane odręcznie dzieła znanych i mniej znanych autorów trzeba było zapłacić fortunę. Ze względu na swój wiek, wiele dzieł trafiło do domeny publicznej i można z nich korzystać nieodpłatnie. Zasady są zależne od kraju i instytucji / firmy udostępniającej dane materiały.

Czytaj dalej

Klipy wideo i filmy

Materiały wideo przydają się podczas tworzenia tematycznych klipów, wprowadzeń, aplikacji czy stron internetowych. Można z nich zrobić również animowane obrazy, które powoli będą się zmieniały dając delikatne wrażenie ruchu lub jako animowane tło podczas prowadzenia wideokonferencji.

Czytaj dalej

Obiekty 3D

Trójwymiarowe obiekty wykorzystasz przy tworzeniu gier, filmów czy animacji. Możesz również stworzyć kompozycję w popularnych programach do obsługi 3D i wykonać zdjęcia na fotorealistycznych modelach. Popularne jest również miksowanie tradycyjnych fotografii z obiektami, aby dodać głębi czy rozszerzyć sam obraz.

Czytaj dalej

Dzieła sztuki

Uznane i cenione obrazy, plakaty, rzeźby znanych i mniej znanych autorów. Współcześnie wiele muzeów udostępnia swoje zasoby do przeglądanie i pobierania. Stare materiały (powyżej pewnego wieku) stanowią dobro publiczne i nie są zastrzeżone, wiec możesz z nich korzystać na wiele sposobów, zależnie od kraju i przyzwolenia instytucji, która je udostępniła.

Czytaj dalej

Oprogramowanie

W świecie komputerów oprogramowanie stanowi integralną część pracy, zabawy i nauki. Dzięki niemu napiszemy i wyślemy tekst do urzędu, odrobimy lekcje do szkoły czy rozwiniemy swoje hobby. Gdyby nie ono, czytałbyś tego tekstu, a ja nie tworzyłbym tej tej strony.

Czytaj dalej

Zdjęcia

Zdjęcia są formą sztuki. Odpowiedni sprzęt, oświetlenie, ustawień i odrobina wyobraźni pozwalają artyście uchwycić nawet proste rzeczy w niezwykły sposób. Korzystając z filtrów możesz nadać im głębi, bądź zamienić na rysunek lub stworzyć z nich animację.

Czytaj dalej

Grafiki wektorowe

Obraz w grafikach wektorowych zapisany jest w postaci figur geometrycznych. Dzięki temu można go dowolnie skalować (powiększać i zmniejszać) i drukować bez straty jakości. Tego rodzaju grafikę tworzą najczęściej ikony, logo, znaki, schematy, mapy, czcionki czy proste obrazki. Przydadzą Ci się przy tworzeniu strony internetowej czy nadruków. Przy użyciu programów 3D możesz w prosty sposób stworzyć z nich obiekt.

Czytaj dalej