Dźwięki i muzyka

Adobe Stock

Serwis z bazą zdjęć, filmów, dźwięków i grafik 3D promowany i rozwijany przez Adobe. Jego odnowiona wersja została uruchomiona w 2015 roku po 7-letniej przerwie. Usługa jest połączona i promowana przez pozostałe oprogramowanie Adobe. Poza tradycyjnym plikami witryna oferuje również szablony do niego (m.in. do InDesign, Photoshop, Ilustrator, Premiere). Program partnerski obsługuje tradedoubler.

Link do zasobu: https://stock.adobe.com

Dreamstime

Zdjęcia royalty-free.

Link do zasobu: https://www.dreamstime.com/

Free Music Archive

Serwis z darmową muzyką na licencjach Creative Commons i Royalty Free. Umożliwia wyszukiwanie utworów wg. rodzaju licencji, gatunku, tonacji, szybkości czy czasu trwania (możesz wyszukać np. wesoły, energiczny, długi kawałek z gatunku reggae).

Link do zbioru: https://www.freemusicarchive.org/

Parki narodowe w USA

Parki narodowe USA udostępniają swoje archiwa do przeglądania i pobierania. Sporo z nich jest w domenie publicznej. Dostępne są zdjęcia, muzyka, filmy i dźwięki. Możemy przeglądać po parku, typie pliku, albo za pomocą wyszukiwarki.

Link do zasobów: https://www.nps.gov/aboutus/news/photosmultimedia.htm

Pixabay

Serwis udostępnia tysiące grafik, filmów i dźwięków do wykorzystania za darmo – zasady użytkowania są ujęte na stronie. Wśród zbiorów znajdziemy zdjęcia, ilustracje, wektory, filmy wideo i muzykę. Muzykę można przeszukiwać po gatunku, tonacji i tempie.

Link do zbioru: https://pixabay.com/

Shutterstock

Jeden z największych banków zdjęć, muzyki, filmów i obiektów 3D na świecie. Jego zasoby liczą setki milionów plików. Zawiera specjalną sekcję dedykowaną dla dziennikarzy w której możemy nabyć zdjęcia z wydarzeń ze świata. Osobną kategorię w tym obszarze zajmuje rodzina królewska. Poza standardową biblioteką znajdziesz tu również szablony do popularnych serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube) oraz szablony wizytówek, bonów, kuponów i ulotek.

Link do zasobu: https://www.shutterstock.com