Klipy wideo i filmy

Adobe Stock

Serwis z bazą zdjęć, filmów, dźwięków i grafik 3D promowany i rozwijany przez Adobe. Jego odnowiona wersja została uruchomiona w 2015 roku po 7-letniej przerwie. Usługa jest połączona i promowana przez pozostałe oprogramowanie Adobe. Poza tradycyjnym plikami witryna oferuje również szablony do niego (m.in. do InDesign, Photoshop, Ilustrator, Premiere). Program partnerski obsługuje tradedoubler.

Link do zasobu: Adobe

Alamy

Brytyjska witryna oferująca wysokiej jakości zdjęcia, filmy i wektory. Agencja działa od 1999 roku. Zbiór obejmuje kilkaset milionów plików. Poza tradycyjną fotografią znajdziesz tam również wektory i zdjęcia 360 stopni. Serwis oferuje program partnerski obsługiwany przez impact.

Link do zasobu: Alamy

Dreamstime

Zdjęcia royalty-free.

Link do zasobu: Dreamstime

Shutterstock

Jeden z największych banków zdjęć, muzyki, filmów i obiektów 3D na świecie. Jego zasoby liczą setki milionów plików. Zawiera specjalną sekcję dedykowaną dla dziennikarzy w której możemy nabyć zdjęcia z wydarzeń ze świata. Osobną kategorię w tym obszarze zajmuje rodzina królewska. Poza standardową biblioteką znajdziesz tu również szablony do popularnych serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube) oraz szablony wizytówek, bonów, kuponów i ulotek.

Link do zasobu: Shutterstock

iStock

Założona w 2000 roku witryna zawierająca zdjęcia, ilustracje, grafikę wektorową i filmy.

Link do zasobu: iStock Photo

Parki narodowe w USA

Parki narodowe USA udostępniają swoje archiwa do przeglądania i pobierania. Sporo z nich jest w domenie publicznej. Dostępne są zdjęcia, muzyka, filmy i dźwięki. Możemy przeglądać po parku, typie pliku, albo za pomocą wyszukiwarki.

Link do zasobów: https://www.nps.gov/aboutus/news/photosmultimedia.htm

Pixabay

Serwis udostępnia tysiące grafik, filmów i dźwięków do wykorzystania za darmo – zasady użytkowania są ujęte na stronie. Wśród zbiorów znajdziemy zdjęcia, ilustracje, wektory, filmy wideo i muzykę. Muzykę można przeszukiwać po gatunku, tonacji i tempie.

Link do zbioru: Pixabay

Pexels

Całkowicie darmowy serwis z tysiącami zdjęć i filmów bardzo dobrej jakości. Możesz ich używać praktycznie dowolnie (ilość zakazów jest niewielka nawet jak na darmowe licencje). Strona, aby zachęcić użytkowników do współpracy oferuje drobne tematyczne konkursy (challenge). Serwis zawiera wyszukiwarkę, która ułatwia przeglądanie zasobów. Programistom oferuje dostęp do API, a dla zwykłych użytkowników, grafików i właścicieli stron internetowych – wtyczki do przeglądarek programów i WordPress-a.

Link do zbioru: Pexels