Grafiki wektorowe

Aktualizowana lista źródeł grafik wektorowych z których korzystam podczas tworzenia projektów. Tego typu obrazki, w przeciwieństwie do normalnych grafik, charakteryzują się możliwością dowolnego powiększania bez straty jakości. Obraz jest zapisany w formie matematycznych wzorów.

Adobe Stock

Serwis z bazą zdjęć, filmów, dźwięków, grafik 3D i szablonów promowany i rozwijany przez Adobe. Jego odnowiona wersja została uruchomiona w 2015 roku po 7-letniej przerwie. Usługa jest połączona i promowana przez pozostałe oprogramowanie Adobe. Program partnerski obsługuje tradedoubler.

Link do zasobu: Adobe

Alamy

Brytyjska witryna oferująca wysokiej jakości zdjęcia, filmy i wektory. Agencja działa od 1999 roku. Zbiór obejmuje kilkaset milionów plików. Poza tradycyjną fotografią, zasoby obejmują wektory i zdjęcia 360 stopni. Serwis oferuje program partnerski obsługiwany przez impact.

Link do zasobu: Alamy

Creative Commons

Oficjalna wyszukiwarka obrazów na licencji Creative Commons umożliwia wyszukiwanie jednocześnie w kilkudziesięciu serwisach na raz. Możemy zaznaczyć czy interesuje Cię wykorzystanie komercyjne, albo modyfikacja pliku. Po wyszukaniu możesz filtrować po typie obrazu (ilustracja czy zdjęcie), rodzaju licencji, wielkości zdjęcia czy przeszukiwanych stronach internetowych. Dostępne są wtyczki dla przeglądarek oraz API.

Link do zasobów: Creative Commons

iStock

Założona w 2000 roku witryna zawierająca zdjęcia, ilustracje, grafikę wektorową i filmy.

Link do zasobu: iStock

Pixabay

Serwis udostępnia tysiące grafik, filmów i dźwięków do wykorzystania za darmo – zasady użytkowania są ujęte na stronie. Wśród zbiorów znajdziemy zdjęcia, ilustracje, wektory, filmy wideo i muzykę. Muzykę można przeszukiwać po gatunku, tonacji i tempie.

Link do zbioru: https://pixabay.com/

Shutterstock

Jeden z największych banków zdjęć, muzyki, filmów i obiektów 3D na świecie. Jego zasoby liczą setki milionów plików. Zawiera specjalną sekcję dedykowaną dla dziennikarzy w której możemy nabyć zdjęcia z wydarzeń ze świata. Osobną kategorię w tym obszarze zajmuje rodzina królewska. Poza standardową biblioteką znajdziesz tu również szablony do popularnych serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube) oraz wizytówek, bonów, kuponów i ulotek.

Link do zasobu: Shutterstock

SVG Repo

Zbiór ponad 300 000 grafik wektorowych SVG 512 x 512 pikseli do pobrania za darmo. Pogrupowane w tysiące kolekcji, zawierające i obejmujące każdą tematykę – od ekologii, przez elementy menu na stronę po gry. Podzielone są wg klucza – kolorowe, czarno-białe (mono), kontury, wypełnione. Serwis zawiera wyszukiwarkę, która ułatwia przeglądanie zasobów, a odpłatne API pozwala programem pobierać zbiory, Darmowy dostęp do API jest możliwy, jeżeli realizujemy projekt open-source i przekonamy do niego twórców. Bliźniaczy serwis to PNG Repo (pliki różnią się tylko formatem).

Link do zbioru: https://www.svgrepo.com/