Internet

Internet to globalna sieć komputerowa, która połączona jest za pomocą protokołów komunikacyjnych (głównie TCP/IP) w celu umożliwienia komunikacji i wymiany danych między komputerami. Internet służy do przesyłania i odbierania informacji, dostępu do treści, komunikacji, handlu, rozrywki i wielu innych zastosowań.

Tworzenie stron

Artykułów w tym dziale jest oczywiście znacznie więcej, ale stanowią niejako relikt przeszłości i trudno jednoznacznie je polecić, gdyż internet rozwija się na tyle szybko, że mogły już nieco się zestarzeć.

WordPress

WordPress to system zarządzania treścią (CMS – Content Management System) używany do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Jest to najbardziej popularny CMS na świecie i napędza duży procent stron internetowych

Dodatkowo w tym dziale znajdują się kursy tworzenia stron, które są tożsame z tymi w dziale dotyczącym tworzenia stron.

Zarabianie

Zarabianie przez internet odnosi się do wykonywania działań lub świadczenia usług online, które generują dochód. Obejmuje to szeroką gamę aktywności, od sprzedaży produktów w sklepach internetowych, poprzez prowadzenie blogów i monetarne wykorzystanie ruchu, aż po świadczenie usług jako freelancer, uczestniczenie w marketingu afiliacyjnym, sprzedaż fotografii, udział w ankietach online i wiele innych. Zarabianie przez internet może odbywać się na wiele sposobów, zarówno na pełny etat, jak i w formie dodatkowego źródła dochodu.

Joomla / Pozostałe

Dział związany z Joomla to echo przeszłości, gdyż artykuły w nim zawarte zostały napisane naście lat temu i dotyczą starej wersji Joomla, którą niegdyś się fascynowałem. Joomla to system zarządzania treścią. Podobnie jak WordPress, umożliwia tworzenie dynamicznych stron internetowych, ale różni się strukturą i podejściem.

Dział pozostałe to tematy, które nie pasują do innych ram i często są też w innych działach: