Zarabianie w Internecie

Z Internetu na co dzień korzysta dzisiaj większość światowej populacji. Za jego pomocą nawiążemy kontakt z ludźmi z wielu różnych krajów i nie musimy przy tym ruszać się z miejsca. Tak samo możemy sprzedawać również różne usługi. Bariera językowa też stanowi coraz mniejszy problem – angielski jest powszechnym językiem (większość z nas go zna), a automatyczne tłumaczenie tekstów jest na coraz bardziej zaawansowanym poziomie. W poniższym artykule przedstawię po krótce sposoby na zarabianie w Internecie. Temat będzie rozwijany, lista aktualizowana i stopniowo będę rozbudowywał poszczególne wątki oraz testował je. Lista jest posortowana alfabetycznie.

Copywriter – pisanie tekstów

Copywriter zajmuje się pisaniem tekstów na zlecenie. Mogą to być zarówno proste opisy reklamowe jak i bardziej zaawansowane artykuły branżowe. Zarobki są od ok. 25 do nawet 150 zł za tysiąc znaków w zależności od branży i trudności tekstu. Przeciętnej wielkości wpis ma kilka tysięcy znaków, a bardziej skomplikowane poradniki czy też kursy – kilkadziesiąt tysięcy.

Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w tej branży to istnieje wiele miejsc w których możesz zacząć takich jak np. whitepress. Jeżeli twoim atutem jest znajomość innych języków to ciekawe zlecenia znajdziesz także w serwisie fiver.

Dropshipping – sklep internetowy

Dropshipping przybiera najczęściej formę sklepu internetowego w którym oferujemy produkty bez kupowania ich. Jest bardzo dużo firm, które działają w podobnym modelu. Wpierw musimy założyć sklep internetowy, a następnie połączyć się z wybranym dostawcą lub dostawcami. Na podstawie tego połączenia uzyskujemy ceny i stany magazynowe. Klient kupuje u nas, ale produkty są wysyłane z magazynu partnera. My „przekierowujemy” płatność od klienta i zgarniamy ustaloną prowizję od sprzedaży. Ten model nie wymaga wprawdzie posiadania środków, niemniej sami powinniśmy zająć się reklamą i kontaktem. Ponadto w oczach klienta dalej jesteśmy sprzedawcą co oznacza, że odpowiadamy za dostawę.

Fotograf / Grafik / Rysownik

Zdjęcia, grafiki i rysunki możemy oferować w wielu serwisach zwanych bankami zdjęć. Po założeniu konta w serwisach wgrywasz swoje materiały i czekasz na akceptację. Jeżeli ich jakość jest odpowiednia to zostaną dodane do bazy strony. Jednym z najpopularniejszych serwisów tego typu jest shutterstock, a dla fotografów relacjonujących wydarzenia – serwis alamy.

Programista

Programowanie to umiejętność, którą trzeba nabyć. Wymaga to przynajmniej kilku tygodniu w miarę intensywnej nauki, ale jest osiągalne dla każdego. Programiści zarabiają sporo, choć zależy to od znajomości konkretnych języków programowania. Jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę z programowaniem to proponuję zacząć od prostszych rzeczy – do robienia nawet zaawansowanych stron wystarczy na początek zrozumieć html, css i java script (plus bootstrap, jQuery). Do innych zastosowań w miarę przystępny python. Dużo dobrze płatnych ofert pracy znajdziesz jednak jednak jeżeli znasz Java. Zlecenia dla programistów oferuje przykładowo serwis fiver.

Usługi finansowe

Sprzedaż kredytów bankowych – gotówkowych, mieszkaniowych, inwestycyjnych, leasingu. Namawianie do założenia kont, kart kredytowych czy też wymiana walut. Tego typu sprzedaż wymaga nieco więcej pomysłowości i asertywności lub posiadania odpowiedniej strony internetowej na której możemy oferować swoje usługi. Można również przyjrzeć się kontom i kartą kredytowym – banki często oferują jakieś dodatkowe środki w zamian za założenie i korzystanie z ich usług przez zadany czas.

Jeżeli chcemy zarabiać w tym modelu to rejestrujemy się w programie partnerskim bankier.

Więcej – Zarabianie online – 30 pomysłów – przegląd możliwości i strategii