Nielimitowany hosting

Na rynku jest wiele firm oferujących usługi hostingowe. Wprawdzie mamy możliwość korzystania z darmowych serwerów, ale z tymi najczęściej są jakieś problemy – jedne nie oferują baz, bądź są to bazy zbyt małe, inne wyświetlają reklamy kontekstowe, które przyprawiają niejednego webmastera o ból głowy. Jeżeli myślimy poważnie o zaistnieniu w sieci dobrze jest więc zakupić serwer. Nie jest to najczęściej wprawdzie mały wydatek, ale w miarę przeciętna witryna powinna sobie z nim poradzić – wystarczy umieścić reklamy. 

Koszt utrzymania serwera waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – mowa tu o stronach internetowych. Do tego dochodzi zakup domeny za którą po roku zapłacimy do o.k. 100 zł. (przedłużenie na rok – zależy od usługodawcy). Domena jest naszą wizytówką i warto poświęcić troszkę czasu na wyszukanie tej najlepiej nas opisującej. Dobrze jeżeli jest jak najkrótsza i rzeczowa. Jeżeli zaś mowa o serwerze to wszystko zależy od tego czy potrzebujemy postawić jedną stronę, czy może mamy w planach większą ilość serwisów. W ostatnim czasie zawitała do naszego kraju jedna z największych firm hostingowych na świecie – mowa tu o 1 & 1 i w zasadzie zdeklasowała konkurencję wychodząc z ofertą darmowych serwerów z nieograniczoną ilością miejsca. Trwało to kilka miesięcy, wielu użytkowników zastanawiało się co jest grane – zawrzało w sieci. Prawda jest taka, że był to okres testowy – ci co „zaryzykowali”, mogą się cieszyć.. reszta może skorzystać już z opcji płatnej, która nota bene nadal jest chyba jedną z najlepszych na polskim rynku.

Na dzień dzisiejszy (2012-02-12), w skrócie – w 1-szym roku (ceny netto):

Cechy wspólne: nielimitowany transfer, każda skrzynka e-mail o pojemności 2GB

  • pakiet starter – 59,4 zł. zł. – 10GB dysk, 100 skrzynek e-mail, 1 baza MySQL
  • pakiet standard– 119,4 zł. – 50GB dysk, 1000 skrzynek e-mail, 25 baz MySQL
  • pakiet unlimited – 239,4 zł. – dysk bez limitu, 5000 skrzynek e-mail, 100 baz MySQL
  • pakiet business – 419,4 zł – wszystko bez limitu, certyfikat SSL

Przynacie, że nawet business wychodzi zachęcająco? Nawet jeżeli minie okres promocyjny to oferta jest łagodnie mówiąc konkurencyjna.

Aktualizacja 2022-04-09

Firma od 2017 roku nie oferuje swoich usług na polskim rynku. Ciężko znaleźć obecnie taką, która oferuje bez limitu wszystko. Można się pokusić o poszukanie firm, które oferują na przykład nielimitowany transfer w ramach hostingu – takich jak chociażby Hostinger (na dzień dzisiejszy od pakietu Premium) lub SeoHost.