Tworzenie filmików na YouTube, Tik-Tok z wykorzystaniem AI
Tworzenie filmików na YouTube z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) otwiera nowe horyzonty dla twórców treści, oferując im narzędzia, które mogą znacząco ułatwić i usprawnić proces produkcji. W artkule przyjrzymy się narzędziu, które znacznie ułatwia proces tworzenia filmów na dowolne tematy.
InVideo
InVideo to internetowa platforma do edycji i tworzenia wideo, która zyskała popularność dzięki swojej prostocie użycia oraz bogatej ofercie funkcjonalności. Jest przeznaczona zarówno dla początkujących twórców, jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą szybko i efektywnie produkować wysokiej jakości treści wideo. W prosty sposób stworzymy filmiki na YouTube w zwykłym formacie oraz tzw. shortsy
Zanim przedstawię dokładną instrukcję, poniżej przykład pokazujący możliwości samej platformy (napisy w filmie dodałem osobno, ale istnieje możliwość ich automatycznego wygenerowania w języku angielskim). Zaznaczę tylko, że miniaturki do filmów tworzyłem zwykle przy użyciu Chat GPT, a następnie obrabiałem je odpowiednio w programie graficznym.
Stworzenie powyższego filmu wymagało najpierw opracowania historii (w tym znacząco pomógł Chat GPT), który następnie został przeklejony do wspomnianego wyżej InVideo.
Wybór rodzaju filmu
Wybór ten znajduje się obecnie na dole ekranu.
W skrócie:
- YouTube Explainer – program samodzielnie tworzy film w oparciu o wytyczne (długość filmu na chwilę obecną to maksymalnie 15 minut)
- Script to Video – wklejamy przygotowaną treść i tworzymy krótki film, który możemy umieścić na YouTube (przykłady powyżej). Należy pamiętać, że treść nie będzie dokładnie taka sama. Niemniej możemy ją później edytować, jeżeli chcemy.
- YouTube Shorts – działa podobnie do Script to Video z tą różnicą, że generuje filmik shorts. Tutaj należy zaznaczyć, że treść powinna być odpowiednio krótsza, bo nie zawsze program wygeneruje filmik o długości dokładnie 1 minuty. Może to być np. kilka sekund więcej.
Generowanie filmu
Osobiście nie opierałem się tylko na samych generatorach – treść korygowałem, a same filmiki często dodatkowo modyfikowałem przed pobraniem (mamy taką możliwość) i po pobraniu (w programie zewnętrznym)
Podczas tworzenia filmu umieszczamy treść oraz wybieramy głos (istnieje możliwość podgrania własnego głosu – odpowiedni przycisk jest na ekranie głównym. Nie testowałem jeszcze tej funkcji, więc się nie wypowiem.
Po wstępnej analizie wybieramy klimat w jakim ma zostać wygenerowany filmik, a następnie możemy go podejrzeć i zmodyfikować niektóre elementy – podmienić filmy (korzystając z wyszukiwarki) i tekst. Tutaj warto zaznaczyć, że mamy możliwość podmiany filmików premium.
Warto przejrzeć dobrze filmik, bo program nie jest nieomylny. Zdarzyło mi się np., że dorzucił posąg Kim Jong Una do krótkiego filmiku o Mandeli.
Na zakończenie eksportujemy i pobieramy utworzony film. Z programu możemy korzystać za darmo (ograniczenia + znaki wodne), albo wykupując plan premium.